0 212 544 08 34 - 0 533 634 34 08 -  info@pakrol.com.tr

Sıvı El Sabunu

TL

Sıvı El Sabunu Nedir?

Katı ve sıvı yağların bir baz ile karıştırılmasıyla oluşan maddeye sabun denir. Sabunlar tüm çevremizi ve bizi temiz tutarak hijyen sağlar. Ev, işyeri, ofis gibi mekanları temizlemekle kalmayıp, cildimize de temizlik sunar. Çok yönlü, nazik ve etkili olan sabunlar birçok yönden temel üründür. Sabunun bulunmadığı bir temizlik neredeyse imkansızdır. Sabunlar sıvı sabun ve katı sabun olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Sıvı sabun da kalıp (katı) sabun da bakteri ve virüslere karşı etkilidir ancak küçük farklılıkları bulunmaktadır. Sıvı sabun, nemlendirici ekleme eğiliminde olduğundan katı sabuna oranla daha az kurur. Sabun ister sıvı olsun ister kalıp olsun, ellerinizdeki patojenlerin sayısını azaltır. Ellerinizi birbirine sürttüğünüzde bir sürtünme yaratmış olursunuz. Bu sürtünme, kiri ve mikroorganizmaları uzaklaştırır. Ardından ise su bu kirleri tamamen durular ve uzaklaştırır.

Sıvı sabun kullanmanın birden fazla avantajı vardır. Katı sabun birden fazla kişinin ortak kullanımına açık bir madde olduğu için, hijyen konusunda sıvı sabun kadar olumlu etkiler sunamayabilir. Fakat sıvı sabun fiziksel halinden dolayı kapalı bir alanda bulunur ve kullanıcıların hiçbiri bir önceki kullanıcı tarafından temas edilen noktalara temas etmemiş olur.

 

Paylaş :